Müzayede Kuralları

1.Divanmuzayede.com; Divan Müzayedecilik İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi iştirakidir. Şirketimiz aracı kurum durumdadır. Müzayedede satılan mallar satıcılarına aittir. Müzayede edilen ürünü en yüksek pey veren kişi alır. Bir ürüne tek bir kişi pey verdiyse başlangıç fiyatından ürünü alır.

2. Müzayedelerimize ilan edilen başlangıç gün ve saatinden bitiş gün ve saatine kadar pey verebilirsiniz. Aynı anda aynı rakamlarda verilen peylerde zamanlamaya bakılır ve önce verilen peyler geçerli kılınır.

3. Verilmiş olan peyler geri çekilemez veya rakamı azaltılamaz.

4. İlan edilen ürünlerin açıklamaları ve görselleri bağlayıcı değildir. Müzayede katılımcısının internet üzerinden inceleme yaparak ürünü tanımladığı kabul edilir. İhtilaflı durumlara düşmemek adına iletişim kısmında yazılı adresimizde müzayede edilen ürünler yerinde incelenebilir veya iletişim numaralarından ilave bilgiler alınabilir.

5. Alıcı ilan edilen müzayede son saati itibariyle satış rakamının üstüne % 15 oranında müzayede komisyonu ve KDV ödeyecektir. Ödemeler nakit, havale veya kredi kartı ile yapılabilir. Ödemeleri yapılmayan ürünler teslim edilemez.

6. Ödemeler ilgili müzayedenin bitiminden sonraki 15 gün içinde yapılmalıdır. 15. gün olmasına rağmen ödemesi gelmeyen satışlar iptal edilir. Alıcılarda mükerreren ödeme ve iptali olanlar müzayedelerimizden engellenir.

7. Müzayede edilen ürünlerden bazı lotların birleştirilmesi veya ayrı ayrı satılması, müzayede öncesinde satıştan çekme hakkı mahfuzdur